Lifehacky, ktoré pozdvihnú váš interiér na vyššiu úroveň

Lifehacky, ktoré pozdvihnú váš interiér na vyššiu úroveň

Ak sa zaujímate o interiérový dizajn, iste ste sa pri prezeraní krásnych fotiek na internete zamysleli, že ako to tí ľudia robia, že je ich obývačka tak vkusne zariadená. Ako je možné, že ich interiér vyzerá tak esteticky a váš práve naopak, aj keď sa o to snažíte z plných síl? Po prečítaní tohto článku budete vedieť, ako vytvoriť oku lahodiaci interiér!

zdroj: freepik

Lifehack č. 1: Závesy robia divy

Veľa ľudí podceňuje silu závesov a záclon, a tak majú doma holé okná, často aj bez žalúzií. Nielenže bez tienenia nemáte žiadne súkromie a všetci zvonku vidia, čo robíte, keď rozsvietite svetlo v obývačke. Ešte je to aj neestetické a neútulné – závesy vnesú do vášho domova akési teplo a pohodlie. Tak jednoduchý a pritom tak efektný doplnok vytvorí z miestnosti elegantný priestor. Garnížu, na ktorú záves zavesíte, umiestnite čo najviac k stropu. Takto opticky predĺžite miestnosť a dodáte jej textúru.

Lifehack č. 2: Znížte množstvo interiérových doplnkov

Áno, na minimum. V niektorých domácnostiach môžeme nájsť nekonečne veľa sošiek, váz, svietnikov, a doplnkov, ktoré spolu nijako neladia, pôsobia gýčovo a aby toho nebolo málo, sadá na ne prach. Pokiaľ túžite po elegantnom interiéri ako z katalógu, držte sa pravidla „menej je viac“. Vyprázdnite všetky police, pretrieďte dekorácie a nechajte na nich len tie, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vystihujú vašu osobnosť.

Lifehack č. 3: Porozmýšľajte nad úložným priestorom

Na trhu je dostupných veľa skríň, komôd a políc, ktoré ponúkajú otvorený i uzatvorený priestor. Aby vaššaobývačka či spálňa nepôsobila preplnene, do uzatvorenej časti umiestnite veci, ktoré nepotrebujete (alebo nie sú dostatočne estetické na to, aby mohli byť na očiach) a tie ostatné (vaše obľúbené knihy, minimalistické dekorácie, zberateľské predmety) vystavte v presklenej komode alebo priamo na polici.

Na viditeľné miesto môžete položiť aj fotografie, prípadne rastliny a doplnky, ktoré vytvoria eklektickejší vizuál. Premysleným uložením vecí docielite jednotný a prehľadný vzhľad, ktorý nebude pôsobiť rušivým dojmom.

zdroj: freepik

Lifehack č. 4: Stavte na svetlé farby, prípadne tón v tóne

Biela je symbolom čistoty, elegancie, pozitívnej energie a pôsobí exkluzívnym dojmom, preto ju nájdete v interiéroch mnohých dizajnérov či známych osobností, ktoré si potrpia na luxus. V bielom šate bude každá miestnosť vyzerať väčšia, otvorenejšia, jasnejšia. Svetlé farby si však môžu dovoliť viacmenej len tí, ktorí si potrpia na poriadok.

Na bielych povrchoch totiž takmer okamžite vidieť prach a nečistoty, čo môže byť pre mnohých nepraktické, ak nemajú čas upratovať svoje bývanie každé tri dni. Pre vytvorenie oázy pokoja môžete k bielej pridať aj farebné akcenty. Vyberte radšej menej farieb v podobných odtieňoch. Takto bude váš interiér evokovať balans a harmóniu.

Lifehack č. 5: Pridajte textúru

Miešanie textúr dodá interiéru nový rozmer a potrebnú dynamiku, vďaka ktorej je príťažlivejší pre ľudské oko. Je len na vás, čo vyberiere – drevo, kožušinu, kovové prvky, dlaždice, zamat, sklo, ľan a podobne. Pri výbere správnej textúry sa treba zamyslieť nad farebnou škálou, ktorú ste si zadefinovali. Keď porozumiete svojej farebnej palete, ľahšie nájdete prvky, ktoré k nim budú ladiť.


Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail