TOP 5: Nezvyčajné ubytovacie zariadenia, ktoré lákajú tisíce ľudí

TOP 5: Nezvyčajné ubytovacie zariadenia, ktoré lákajú tisíce ľudí

Už vás omrzeli klasické hotely či penzióny s polpenziou či tradičné víkendové drevenice? Zrejme pre vás nadišiel čas, aby ste sa na svojej najbližšej dovolenke začali obzerať po nezvyčajnom zážitkovom ubytovaní. Prinášame vám päť najneobvyklejších ubytovacích zariadení v zahraničí, o ktoré je medzi turistami „bitka”.

Treehotel – Švédsko 

Domček na strome? Prečo nie? Ale toto nie je len taký hocijaký! Treehotel sa nachádza v borovicovom lese, vo švédskej dedinke Harads a návštevníkom ponúka originálne zážitkové ubytovanie. Jednotlivé domčeky navrhli poprední architekti a jedinečné je na nich to, že každý je iný – UFO, Zrkadlová kocka, Vtáčie hniezdo či Biosféra

Hostia sa zo svojho hniezdočka presunú do reštaurácie penziónu po rampe alebo cez most. Na tomto mieste nebudete vedieť, čo je to stereotyp. Atraktivitu znásobuje unikátny výhľad na rieku Lule alebo na polárnu žiaru. Treehotel je najmä pre tých, ktorí chcú byť bližšie k prírode. 

Jaskynné hotely – Turecko

Ak patríte medzi milovníkov prírody a klasické načančané” hotely vám už nič nehovoria, jaskynné hotely v tureckom meste Cappadocia vás iste zaujmú. Toto ubytovacie zariadenie určite osloví tých, ktorí majú často plné zuby socializácie a občas majú seriózne myšlienky, že sa presťahujú niekam mimo civilizáciu

Zaujíma vás, ako sa architektom podarilo tento nápad zrealizovať? Príroda to vyriešila aj sama, izby sa nachádzajú v dutinách sopečných kužeľov a okrem pokojnej atmosféry tu nájdete aj vytúžený komfort. Predsa len, žijeme v 21. storočí, preto tu nechýba elektrina, internetové pripojenie a nádherná kúpeľňa. Oddych ako vyšitý! 

Keemala – Thajsko

Thajsko je pre mnohých vysnívanou krajinou a niet sa čomu čudovať. Tento ubytovací komplex sa nachádza priamo v dažďovom pralese s palmami a pozostáva z niekoľkých vil, pričom každá z nich má jedinečnú podobu – slamená chatka, elegantný stan, umelecké vtáčie hniezdo, svietiaci domček na strome a podobne. 

Ku každej ubytovacej jednotke patrí bazén, takže o relax tu nie je žiadna núdza! Ak hľadáte raj na zemi, netradičné ubytovanie a vaším dlhoročným snom je práve Thajsko, toto sa vám bude určite páčiť. Vyzerá to tu ako v rozprávke.

Sklenené iglu Kakslauttanen – Fínsko

Túžite mať polárnu žiaru ako na dlani? Na tomto mieste ju uvidíte lepšie než kdekoľvek inde na svete! Spať v útulnom sklenenom iglu, ktoré zároveň slúži ako rozhľadňa na vysvietenú nočnú oblohu je zážitok na celý život. 

Pobyt v Kakslauttanen je balzamom pre dušu aj telo. Každý, kto sem zavíta, si nevie vynachváliť dokonale čistý svieži vzduch, nádhernú prírodu a dychberúce výhľady na polárnu žiaru, ktorú je možné spozorovať približne od konca augusta do apríla. Jednoducho romantika. 

Book and bed – Japonsko

Milovníci kníh si v hoteli Book and bed určite prídu na svoje. Vypať sa doružova priamo v knižnici, to sa nedá len tak hocikde. Všetci knihomoli si oddýchnu na mäkkučkej posteli, ktorá je umiestnená priamo v polici medzi knihami i keď je pravda, že klaustrofobici by si tu len ťažko oddýchli. 
Tí ostatní však môžu zakúsiť nezvyčajnú, no príjemnú a útulnú atmosféru, ktorú podčiarkujú tlmené svetielka. K dispozícii je viac ako 3000 kníh v japončine a angličtine, preto, ak si chcete z pobytu v Book and bed niečo odniesť, minimálne angličtina by mala byť samozrejmosťou.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail