Ako efektívne oddeliť kuchynskú linku od obývačky

Ako efektívne oddeliť kuchynskú linku od obývačky

Máte prepojenú kuchyňu s obývačkou, avšak tieto dve časti nie sú dostatočne oddelené a neplnia si svoju funkciu na 100 %? Nemusíte hneď rozmýšľať nad priečkou. Kuchyňu od obývačky môžete oddeliť pomocou týchto jednoduchých, ale efektívnych riešení.

Rozdeľte priestor na zóny

Ako to urobiť? Snažte sa o to, aby bolo hneď každému jasné, že toto je kuchyňa, a toto obývačka. Začnite identifikáciou konkrétnych aktivít, ktoré sa v každej časti odohrávajú. Vytvorte jednu zónu na varenie a prípravu jedál v kuchyni a druhú zónu na relax a zábavu v obývačke.

Použite vizuálne prvky – rôzne podlahové krytiny, farebné schémy či nábytok, aby ste jasne vymedzili tieto oblasti. Takto nielenže zlepšíte organizáciu a funkčnosť priestoru, ale každá časť vášho domova získa svoj jedinečný charakter a atmosféru.

Využite viac farieb a štýlov

  1. Kontrastné farebné schémy: V kuchyni môžete zvoliť svetlé, čisté farby, ako sú biela alebo svetlosivá, ktoré podporujú pocit čistoty a poriadku. V obývačke potom použite teplejšie tóny – béžovú, tmavosivú, tehlovú, teal, púdrovú ružovú či jemnú zelenú. Vytvoríte tak útulnú atmosféru stvorenú na relax.
  2. Moderné a tradičné prvky: V kuchyni môžete staviť na hladké skrinky bez úchytiek, najnovšie spotrebiče a ambientné osvetlenie, pričom obývaciu časť môžete oživiť tradičným dreveným nábytkom a klasickými lampami.

Siahnite po kobercoch

Koberce perfektne definujú priestor a rozdelia ho na zóny. Časť podlahy pri kuchynskej linke ponechajte bez koberca, pod jedálenský stôl umiestnite okrúhly koberec a ku sedačke v obývačke zvoľte hranatý koberec. Ako rozdeľovací prvok poslúži kuchynský ostrovček alebo barový pult.

Police a oddeľovače

Pri oddelení kuchynskej linky od obývačky môžete využiť police a oddeľovače, ktoré sú aktuálne veľmi trendy:

Oddelenie kuchynskej linky od obývačky nemusí byť komplikované. Stačí vám na to len istá dávka kreativity, dizajnové prvky a funkčný i estetický priestor je na svete.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail