Vyššia cena nehnuteľností a prenájmu?

Vyššia cena nehnuteľností a prenájmu?

Môže za to zdražovanie stavebných materiálov

Svet realít žije trendom neustále rastúcej ceny nehnuteľností. Už niekoľko rokov sa krivka cien novostavieb i prenájmov nových bytov nemenne hýbe smerom hore a ceny nehnuteľností sú dnes vyššie než kedykoľvek predtým. Čo spôsobuje toto zdražovanie? Jedným zo zásadných vplyvov je rastúca cena stavebných materiálov.

Kupujete nehnuteľnosť, staviate alebo rekonštruujete svoje bývanie? Určite ste pocítili výrazne vyššie ceny oproti minulým rokom či dokonca mesiacom. Prvým hlavným faktorom, ktorý sa na zvýšenej cene nehnuteľností podpísal je fakt, že dopyt záujemcov o nové bývanie výrazne prevyšuje ponuku. Tým druhým je nárast cien stavebných materiálov o niekoľko desiatok percent.

Rekordné sumy stavebných materiálov a stavebných prác

Ceny stavebných materiálov nabrali rekordné sumy hlavne po prvej a druhej vlne pandémie koronavírusu a to nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe či za oceánom. Cena materiálov ako drevo, kovy (oceľ, hliník), plast či polystyrén – ktoré bežne patria medzi najpoužívanejšie materiály developerských a stavebných firiem – ku koncu roka 2020 a začiatkom roka 2021 prudko narástli. Spôsobil to najmä ich nedostatok na trhu. K vyšším cenám stavebných materiálov sa pridružilo aj zdraženie stavebných prác a služieb. Zaujíma vás trend zvyšujúcich sa cien nehnuteľností na Slovensku? Neváhajte nás kontaktovať – spoločne prehodnotíme vaše možnosti na ceste k novému bývaniu.

Vývoj ceny nehnuteľností na Slovensku. Nastane v roku 2022 zmena?

Na čo sa pripraviť príchodom roka 2022? Ceny nehnuteľností išli hore, no nárast cien stavebných materiálov sa na zdražovaní stavieb môže ešte len prejaviť a to v najbližších mesiacoch. Na druhej strane, odborníci sa zhodujú, že rok 2022 so sebou prinesie stabilizáciu cien stavebných materiálov a dokonca aj ich pokles o niekoľko desiatok percent. Všetko bude závisieť od ekonomickej situácie, ktorá je v týchto časoch ťažko skúšaná neutíchajúcou celosvetovou pandémiou koronavírusu.

Rozmýšľate nad kúpou novostavby? Stavte na dlhoročné skúsenosti a úspešnosť realizovaných projektov od developerskej spoločnosti ISMONT. Získajte nové bývanie za bezkonkurenčné ceny.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail