Čo je glamping a prečo by ste ho mali aspoň raz skúsiť?

Čo je glamping a prečo by ste ho mali aspoň raz skúsiť?

Patríte medzi cestovateľských nadšencov? Predstave si, že môžete stráviť noc pod hviezdnou oblohou, obklopení prírodou, ale nemusíte sa vzdať pohodlia a luxusu. Znie to ako sen? V skutočnosti je to glamping – trend, ktorý mení tvár moderného cestovania. Pozrite sa s nami na to, prečo by ste mali glamping vyskúšať aspoň raz v živote.

zdroj: Image by frimufilms on Freepik

Čo presne je glamping?

Výraz glamping vznikol spojením slov „glamorous“ a „camping“. Ide o typ ubytovania, ktoré spája pohodlie a luxus s prírodou.

Kým tradičný kemping je o odriekaní si pohodlia a minimalizme, glamping ponúka plne vybavené stany, chaty alebo dokonca domčeky na stromoch s pohodlnými posteľami, súkromnými kúpeľňami a často aj ďalším nadštandardným vybavením či službami.

Prečo skúsiť glamping?

  1. Spojenie s prírodou so zachovaním pohodlia: Glamping vám umožní byť blízko prírody, ale bez nepríjemností, ktoré prináša tradičný kemping. Žiadna tvrdá podložka, chladné noci či nedostatok súkromia.
  2. Unikátne zážitkové ubytovanie: Každý glampingový zážitok je jedinečný – môžete spať v luxusnom stane, v domčeku na strome, v yurte alebo dokonca vo vynovenom vagóne.
  3. Ekologická udržateľnosť: Mnohé glampingové zariadenia kladú dôraz na ekologickú udržateľnosť a minimálny dopad na prírodu.
  4. Ideálny pre každého: Či už ste dobrodružný pár, rodina s deťmi alebo hľadáte romantický únik, glamping osloví každého.
zdroj: https://unsplash.com/photos/brown-wooden-house-near-mountain-during-daytime-SN5tt-oozVI

Glamping vs. kemping

Kým kemping je často spojený s „urob si sám“ prístupom a bližším kontaktom s prírodou, glamping stavia na pohodlí a zážitku. Kemping môže byť výzvou pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na vonkajšie podmienky, majú radi teplú sprchu a komfortnú posteľ. Glamping je skvelá alternatíva.

Glamping na Slovensku

Áno, glamping je dostupný aj na Slovensku! Toto ubytovanie nájdete v Novej Bani, Banskej Štiavnici, v Strečne, Košiciach či v Dolnom Kamenci. Keďže glamping u nás zažíva veľký boom, je dobré si svoje miesto rezervovať vopred.

zdroj: https://unsplash.com/photos/a-person-laying-in-a-bed-in-front-of-a-window-00AiCIUxaaA

Kedy je najlepší čas na glamping?

Glamping má svoje čaro po celý rok, či už v zasneženej krajine alebo počas letných nocí a v období padania perzeidov. Aj farebná jeseň je krásna. Mimosezóna je ideálna pre tých, ktorí hľadajú menej davov a príjemné teploty.

Glamping je viac než len trend; je to nový spôsob, ako sa pokochať prírodou prírodu, oddýchnuť si od zhodnu a zažiť dobrodružstvo. Nejedného turistu už skoro ráno príjemne prekvapila hŕstka srniek či jeleňov. Oplatí sa to zažiť.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail