Dovolenka, o ktorej sa vám nesnívalo: spoznajte nové luxusné hotely

Dovolenka, o ktorej sa vám nesnívalo: spoznajte nové luxusné hotely

Rozmýšľate, kam vyraziť na dovolenku v roku 2023? Ak patríte medzi vášnivých cestovateľov a radi objavujete nové miesta a zákutia, máme pre vás pár tipov na zaujímavé hotely. Ale nie také hocijaké. Luxusné, zážitkové pre skutočných fajnšmekrov, ktorí hľadajú niečo viac ako len chutné jedlo a wellness. Považujete sa nich? Budúcoročná dovolenka môže byť zážitkom na celý život.

Dva roky pandemických obmedzení nás uväznili medzi štyrmi stenami. Napriek ekonomickým turbulenciám sa hotelový biznis vôbec nemusí báť. Ktoré hotely vás chytia za srdce?

Banyan Tree – Mozambik (Afrika)

Súkromný ostrov Ilha Caldeira v Mozambiku ukrýva komplex v podobe 40 súkromných víl s vlastným bazénom. Toto miesto je rajom každého introverta. Nájde tu pokoj, nádhernú prírodu a dokonalý relax. Nehovoriac o výhľade na oceán. Návštevníci si tu môžu splniť svoj sen o potápaní pri koralovom útese.

Le Relais Bernard Loiseau – Burgundsko (Francúzsko)

Le Relais Bernard Loiseau patrí medzi známe špičkové hotely. Nachádza sa v srdci Burgundska a nedávno prešiel prvou fázou rozsiahlej renovácie pod vedením architekta Arnauda Bezhadiho. Svetlo sveta nedávno uzreli tri izby v kokonovom štýle s veľkými posteľami. Dizajn sa nesie v prírodnom duchu s teplými farbami a tradičnými prvkami. Ďalšie etapy rekonštrukcie budú prebiehať do roku 2023. Modernizácia čaká aj hotelovú reštauráciu La Côte d’Or, ktorá sa pýši dvomi michelinskými hviezdami.

Mandarin Oriental Costa Navarino – Peloponéz (Grécko)

Historicky známa zátoka Costa Navarino ponúka krásne výhľady na okolie a oceneným golfovým ihriskom The Bay Course. Rezort je spojením špičkovej kvality, autentickosti a trvalej udržateľnosti, čo patrí do filozofie Costa Novarino. Architektonický dizajn je v súlade s okolitou prírodou, o čom svedčia zeleňou pokryté strechy. Celkovo sa tu bude nachádzať 51 izieb a 48 veľkých víl. Otvorenie rezortu sa plánuje na jar 2023. Samozrejmosťou budú kúpele a tiež vnútorný i vonkajší bazén. Čo poviete, pozdáva sa vám?

St. Regis Kanai Resort – Riviera Maya (Mexiko)

Mayská riviéra svojich návštevníkov príjemne prekvapí luxusným prímorským rezortom. Architekti si dali záležať na udržateľnosti i sofistikovanom nadčasovom kruhovom dizajne. Na vystavbu bol použitý biely betón a polopriehľadný krištáľ. Celkovo sa tu nachádza 32 víl s vlastným bazénom a 124 izieb a apartmánov.

&Beyond Punakha River Lodge – Bhután (Ázia)

Bhután nedávno znovu otvoril svoje hranice pre návštevníkov. Podnik andBeyond v septembri 2023 plánuje otvorenie Punakha River Lodge. Tento rezort sa nachádza hlboko v údolí Punakha na brehu rieky Mo Chhu. Hostí bude čakať šesť luxusných stanov, jedna svadobná vila a rodinná vila. Všetky budovy budú dizajnovo v súlade s okolitou krajinou a tradičným bhutánskym štýlom.

Westin Rishikesh Resort & Spa – Rišikéš (India)

145-izbový Westin Rishikesh Resort & Spa v Indii privíta prvých hostí začiatkom roka 2023. Vzhľad interiérov navrhlo UCO Studio. Prevládajú v nich teplé tóny a prírodné materiály, ako sú napríklad kamene z Gangy. Na dizajne interiéru sa podieľali aj indickí remeselníci, ktorí ho doplnili o ručne vyrezávané Jali a tiež handmade vyrobené koše. Tento exotický rezort sa nachádza na upätí Himalájí, kde sa po tisícky rokov praktizuje jóga. Nechýbajú tu luxusné kúpele, strešný bazén s barom a taktiež krásne záhrady a bohatá zeleň.


Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail