Čo spôsobuje zvýšenú vlhkosť v dome? Zistite to a zatočte s plesňou

Čo spôsobuje zvýšenú vlhkosť v dome? Zistite to a zatočte s plesňou

Vlhkosť je prirodzenou súčasťou domova. Veď dýchať suchý vzduch je nielen nezdravé, ale aj nepríjemné. Ani zvýšená vlhkosť však nie je bohviečo. Jedným z najviditeľnejších a najneprijateľnejších dôsledkov nadmernej vlhkosti v domácnosti je výskyt plesní, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie. Prečo je vo vašom interiéri zvýšená vlhkosť a ako sa jej zbaviť? Poďme to rozlúsknuť.

Čo spôsobuje zvýšenú vlhkosť v dome?

V základe, zvýšená vlhkosť v dome je často výsledkom kombinácie viacerých faktorov.

Ako sa zbaviť vlhkosti a zabrániť vzniku plesní?

Nadmernej vlhkosti a výskytu plesní môžete zabrániť niekoľkými základnými opatreniami:

Ako zatočiť s už existujúcou plesňou?

Ak sa u vás v domácnosti už vyskytla plesň, je potrebné ju čo najskôr odstrániť, pretože môže mať negatívny vplyv na zdravie. Na odstránenie plesní existujú špeciálne čistiace prostriedky. Vždy pri manipulácii s plesňou používajte ochranné rukavice a respirátor, aby ste sa vyhli vystaveniu škodlivým spóram.

Pokiaľ sú steny alebo iné povrchy výrazne poškodené plesňou, možno je namieste ich oškrabať a dať im nový náter. Ak sú plesne rozsiahle a stále sa vracajú, zvážte konzultáciu s odborníkom. Mohlo by byť potrebné vykonať ďalšie opravy alebo úpravy v domácnosti, aby sa zabránilo ich opätovnému vzniku.

Výskyt plesní v domácnosti je znakom nadmernej vlhkosti. Je dôležité pochopiť príčiny zvýšenej vlhkosti v domácnosti, aby ste mohli efektívne zvládnuť a predchádzať mnohým problémom. Správnym prístupom k týmto problémom si môžete vytvoriť zdravé a komfortné životné prostredie pre celú rodinu.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail