Moderné mezonety: Ako sa býva v open-space mezonetovom byte

Moderné mezonety: Ako sa býva v open-space mezonetovom byte

Kupujete nový byt či rozmýšľate o rekonštrukcii vášho bývania? Odpovedzte si na otázku: ako bývať, aby ste dosiahli svoj komfort, spokojnosť a v neposlednom rade pocit slobody a voľnosti? Odpoveď prichádza v modernom riešení. Mezonet. Pozrite sa s nami na bývanie v moderných open-space mezonetoch.

Mezonet alebo mezonetový byt je dvojpodlažný byt, ktorý je často vnímaný aj ako rodinný dom umiestnený v bytovom dome. Mezonet sa najčastejšie nachádza na vrchných poschodiach a druhé podlažie býva aj podkrovím bytového domu. Je charakteristický otvoreným a vzdušným priestorom (open-space) a zaujímavým dispozičným riešením interiéru. Mezonetový byt je novým trendom v bývaní a je populárny hlavne medzi mladými, ktorí hľadajú priestranné moderné bývanie v meste a kupujú nový byt.

Hľadáte moderné bývanie či investíciu? Vyberte si mezonet!

Moderné bývanie, väčší priestor a kreatívna sloboda. Dvojpodlažný priestor s otvoreným interiérom či byt s vlastným podkrovím. Mezonetové byty sú stelesnením vkusného a minimalistického bývania s dôrazom na nadčasovú eleganciu a exkluzívnu sofistikovanosť. Mezonetové byty bývajú často zariadené v industriálnom alebo škandinávskom štýle a v neutrálnych farbách. Otvorený priestor vám však ponúka možnosti kreatívnej sebarealizácie. V mezonete sa s priestorom môžete doslova vyhrať a vytvoriť unikátne bývanie presne podľa vašich požiadaviek.

Mezonetový byt je novým horúcim tipom pre investíciu. Po mezonetových bytoch v Bratislave, Košiciach či ďalších veľkomestách je výrazný dopyt, pretože ich nadčasová atraktivita a veľkorysý priestor spĺňa požiadavky o bývaní aj u tých náročnejších. Komfort a pocit slobody vo vlastnom bývaní, originálne riešenie atypického priestoru a unikátny byt s „osobnosťou“ nikdy nevyjde z módy. Ak uvažujete nad kúpou investičného bytu, rozhodnite sa pre kúpu open-space mezonetu. Pozrite sa na naše najnovšie projekty výstavby bytových domov na Slovensku.

Hlavné vlastnosti moderných mezonetov

Mezonetové byty ponúkajú bývanie v byte so spoločenským priestorom a súkromným interiérom. Spodná časť mezonetového bytu väčšinou patrí kuchyni, jedálni, obývačke či pracovni a vrchná časť je určená pre spálňu, detskú izbu alebo šatník.

Ďalším typom mezonetového bytu je otvorený priestor s vrchným podlažím riešeným formou galérie – časť úrovne vrchného podložia zostáva otvorená – čo opticky zväčšuje a ozvláštňuje celý priestor. Výrazným prvkom mezonetu sú vysoké stropy, celookenné steny – od stropu až po prvé podlažie, galérie zabezpečená zábradlím, špirálovité schodisko či otvorená spálňa.

Mezonetové byty sú priestranné, originálne pre svoje atypické dispozičné riešenie a svojimi vlastnosťami veľmi špecifické. Bývanie v mezonete nie je pre každého a mezonetové byty prinášajú svoje výhody i nevýhody.

Výhody a nevýhody bývania v mezonetovom byte

Vysoké stropy, veľké okná, galéria i priestor pre kreatívnu sebarealizáciu v interiérovom dizajne. Medzi najhlavnejšiu výhodu mezonetového bytu je priestor a dispozičné riešenie. Mezonetové byty sú ako stvorené pre mladých profesionálov, poskytujú možnosti na zariadenie vlastnej home office kancelárie či ateliéru. Mezonetový byt je alternatívou rodinných domov pre všetkých, ktorí sa nechcú vzdať bývania vo väčšom meste s blízkou dostupnosťou do centra.

Výraznou nevýhodou bývania v mezonetovom byte je, že tieto byty sú málokedy bezbariérové. Hlavným prvkom mezonetu je schodisko, ktoré môže byť špirálovité alebo strmšie (ako jediná cesta do oddychovej časti bytu), a teda bývanie v mezonete nie je vhodné napríklad pre starších ľudí. Moderným trendom sú tiež schodiská bez zábradlia, kde je potrebné zvýšiť opatrnosť. Ak v mezonete plánujete bývať s malými deťmi, otvorené priestory, galériu, loft či schodisko bude potrebné dostatočne zabezpečiť.

Pri kúpe bytu je tiež potrebné myslieť aj na zateplenie a klimatizáciu pre balans teplotných rozdielov medzi podlažiami či dostatočné osvetlenie.

Kúpna cena mezonetového bytu v novostavbe býva väčšinou vysoká. Lacnejšou alternatívou mezonetového bytu je rekonštrukcia už existujúceho bytu s podkrovím. Mezonetový byt je považovaný za nadštandardné bývanie a hodnota bytu stúpa s vytvorením unikátnej osobnosti bývania. Aj preto sú mezonetové byty vhodné ako investičné byty. Rozmýšľate nad kúpou mezonetového bytu? Pozrite sa na naše aktuálne developerské projekty.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail