Objavte čaro bývania v prízemných bytoch.

Objavte čaro bývania v prízemných bytoch.

Pri kúpe bytu či apartmánu je pre nás dôležité nielen to v akej lokalite sa nachádza, ale aj jeho umiestnenie v novostavbe. Medzi klientami sú najobľúbenejšie najmä byty a apartmány na najvyšších poschodiach. Uprednostňujú tie, čo majú veľkú terasu alebo krásny výhľad na okolie. Zabúdajú však na čaro prízemných bytov a v neposlednom rade na ich jedinečnosti, preto sme si pre vás pripravili krátky prehľad.

Výhody prízemných bytov:

Vlastná terasa a predzáhradka
Hneď prvý príklad, ktorý búra predsudky, pretože v súčasnosti sú byty s vlastnou predzáhradkou obľúbené hlavne medzi ľuďmi čo radi pestujú svoju vlastnú zeleninu, bylinky, kvetiny či majú domáce zvieratko. V predzáhradke sa dá načerpať energia aj pri čítaní knihy. Ak ste vlastníkom bytu môžete prepojiť vlastnú predzáhradku prepojiť s vlastným vchodom do bytu. Kto by si nechcel užívať takúto vymoženosť.

Vlastnou záhradkou určite potešíte svojho štvornohého miláčika alebo maloleté deti. Ak nemáte práve veľa voľného času na venčenie Vášho miláčika, prípadne Vaše deti sú práve vo veku, kedy sa ich ešte bojíte pustiť samých hrať sa von, oceníte prínos záhradky. Vaše deti sa môžu hrať na čerstvom vzduchu a Vy ich máte neustále pod drobnohľadom.

Bezbariérový prístup
Jednoznačne najväčšia výhoda, na ktorú nemôžeme zabúdať. Pri výbere bytu si často neuvedomuje, na ktorom poschodí sa nachádza. Chcem ten s najkrajším výhľadom a bez toho, aby sme museli znášať nepríjemné pohľady okoloidúcich. Zabúdame však na bezbariérovosť, rýchlosť a praktickú dostupnosť. Odpadá ťažká a nepraktická manipulácia s detským kočiarom, kuframi, poprípade s vozíkom pre postihnutých. Ocenia to hlavne majitelia bytov bez výťahu.

Ideálna teplota
Prízemné byty nie sú tak prehriate, hlavne podlaha. Často sa pod nimi nachádzajú pivničné kopky, vstup do bytového komplexu, alebo parkingy, v ktorých sa cez chladné obdobie nevykuruje. Túto výhodu ocenia hlavne milovníci chladnejších teplôt.  Ak však chcete nemáte radi chladné podlahy, vyriešite to jednoducho podlahovým vykurovaním alebo lacnejšou formou a to huňatými kobercami či štýlovými podložkami.

Cvičenie, dupotanie a žiadne obmedzovanie detí pri hraní
Nahnevané buchotanie susedov pri cvičení či dupotaní detí pri hraní, aj toto je niekedy realita bývania  v susedstve. Pri prízemných bytoch a apartmánoch si môžete dovoliť dupotať, skákať a nechať deti vyšantiť sa.  V prípade ak chceme ešte viac odhlučniť byt postačí ak zvolíme správne rozloženie nábytku, bytových doplnkov alebo zvolíme materiály, ktoré pohlcujú hluky. Veď nie je nad dobré vzťahu so susedmi či?  Napríklad v našom projekte je v prízemných bytoch znížený strop pomocou sadrokartónov, čo napomáha odhlučniť tieto byty od susedov bývajúcich nad Vami. Veď nie je nad dobré vzťahu so susedmi.

Lacnejšia kúpa
Ceny prízemných bytov sa pohybujú v priemere o 10 až 20 % percent oproti bytom na vyšších poschodiach čo sa pri súčasnej situácie a zvyšovania rastu bytov zaraďujeme medzi neprehliadnuteľné pozitíva pri zvažovaní kúpy bytu. Ušetrené financie tak môžete použiť na zariadenie interiéru alebo na investičné účely.

Podnikanie v prízemnom byte
Prízemné byty sú zväčša klasifikované ako apartmány a teda nebytové priestory. Veľmi jednoducho a ekonomicky výhodne sa teda dajú zaobstarať na Vašu firmu. Ak podnikáte v oblasti, kde dokážete pracovať z domu, práve kúpa takéhoto bytu môže byť vhodná práve pre Vás. Dokonca aj prístup pre Vašich klientov je veľmi jednoduchý a nikoho tým nebude obmedzovať či nejakým spôsobom vyrušovať. Aj keď sa jedná o apartmán, tak nie je problém s trvalým bydliskom pre majiteľa takéhoto bytu.

Ak vás oslovilo praktické bývanie na v prízemných bytoch, využite našu príležitosť na vybrané prízemné byty v bytovom komplexe Riviéra Nitra. Byty disponujú vlastnou predzáhradkou, krásnym výhľadom, umiestnením v parku bez nežiadúcich pohľadom cudzích ľudí. Poprípade hľadáte nové bývanie môžete využiť hneď viaceré ponuky v niekoľkých mestách, ktoré spoločnosť Ismont realizuje. K dispizícií sú v: Nitre (Riviera Nitra), Stupave (Noemis), Miloslavove (byty Broskyňová) a Seredi (Cisárky).

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail