Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu?

Podľa čoho si vybrať realitnú kanceláriu?

Či už sa chystáte kúpiť alebo predať vašu nehnuteľnosť, v oboch prípadoch je nanajvýš vhodné využiť služby realitnej kancelárie. Tá vám totiž pomôže, v rámci možností, ľahko prejsť celým procesom a jednotlivými krokmi. Je vám k dispozícii v prípade nejasností a odpovie vám na množstvo technických otázok, na ktoré by ste sami dlho hľadali odpovede. Renomovaná realitná kancelária vám posvieti na všetky výhody a nevýhody, na ktoré môžete naraziť. Ako nájsť tú správnu?

Záujíma sa o vaše potreby

Žiaľbohu, veľa ľudí sa už dalo chytiť na sladké reči realitných maklérov, ktorí sa v konečnom dôsledku nezaujímali až tak veľmi o klientove blaho, ako skôr o svoj vlastný prospech. Dôveryhodný realitný maklér si v prvom rade vypočuje klientove požiadavky a podmienky a až tak si zoberie slovo. Pýta sa na jeho potreby, aby spoločne dokázali nájsť nehnuteľnosť presne podľa klientových predstáv za čo najlepších podmienok. Buďte pozorní, ak natrafíte na makléra, ktorý veľa rozpráva a nedá vám takmer žiaden priestor na spätnú väzbu či otázky.

Má dobrú povesť a zástup spokojných klientov

Mali by ste si vybrať kanceláriu, ktorá už má nejakú históriu, dobré meno a spokojných klientov. Ak natrafíte na takú, ktorá nemá žiadne recenzie, buďte opatrní. To isté platí o tom, ak vám nejakého makléra odporučia známi. Nenechajte sa hneď ovplyniť peknými slovami, venujte čas aj vlastnému prieskumu a prečítajte si hodnotenia ľudí, ktorí majú s danou kanceláriou/agentom skúsenosť. Starostlivým rozhodovaním sa môžete vyvarovať negatívnemu scenáru a napríklad sklamaniu z vynaloženia finančných prostriedkov navyše.

Vynikajúce organizačné schopnosti a cit pre detail

Kúpa nehnuteľnosti je významné životné rozhodnutie a v tomto procese môže každé podcenenie zdanlivej maličkosti spôsobiť komplikácie. Na realitnú kanceláriu by mal byť spoľah za každých okolností, mala by byť dobre zorganizovaná a schopná prihliadať na detaily. Ismont napríklad poskytuje komplexné poradenstvo v oblasti realít. Zabezpečí pre vás všetky potrebné dokumenty a zjednoduší celý proces získania nového bývania. Sme schopní včas identifikovať nedostatky, problémy a chyby, takže môžete mať istotu, že nedôjde k žiadnym pochybeniam vyplývajúcim z laxného prístupu. Profesionálny prístup na úrovni je pre klienta aj nás na prvom mieste.

Dobre pozná lokalitu, v ktorej klienti hľadajú bývanie

Realitný maklér by mal mať čo najviac vedomostí o tom, aké výhody a nevýhody prináša bývanie v lokalite, kde hľadáte nový domov. Taktiež musí byť zbehlý v ponuke dostupných nehnuteľností na predaj a o trendoch, ktoré sa líšia od mesta k mestu. Čím viac skúseností, tým väčšia dôveryhodnosť.

Pravidelne komunikuje s klietmi

Komunikácia je nevyhnutnosťou v každej sfére. Dobrý realitný maklér sa postará o to, aby efektívne a pravidelne komunikoval so svojimi klientmi, aby mohli byť vždy v obraze. Trh s nehnuteľnosťami je premenlivý, takže mať makléra, ktorý vás neustále informuje o tom, ako pokračuje proces predaja alebo kúpy, je na nezaplatenie. Od skvelého realitného makléra sa očakáva proaktívny prístup a otvorená komunikácia na pravidelnej báze.

Hľadáte spoľahlivú realitnú kanceláriu? Radi vám pomôžeme. V prípade otázok sa nám môžete ozvať prostredníctvom tohto kontaktného formulára.


Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail