Použitie keramických dlaždíc v moderných interiéroch: áno či nie?

Použitie keramických dlaždíc v moderných interiéroch: áno či nie?

Je elegantná, nadčasová, luxusná a tvorí súčasť trendových interiérov. Keramická dlažba je nepochybne populárna. Moderný interiérový dizajn je však o hľadaní rovnováhy medzi estetikou, funkcionalitou a pohodlím. Je pravda, že keramické dlaždice sú vysoko odolné a oku lahodiace, ale sú aj praktické pre moderné interiéry? Poďme sa spolu pozrieť na ich výhody a nevýhody.

Keramika je materiál s historickou tradíciou

Pokiaľ ide o tradičné materiály na výrobu dlaždíc, keramika si dodnes udržiava svoje miesto. Pri styku s vlhkosťou sa nevyduje ako drevo, nehnije, neusídľujú sa na nej plesne a dlhé roky si udržiava vzhľad, ako by ste ju práve položili.

Vďaka týmto vlastnostiam je keramická dlažba obľúbeným riešením pre kuchyne a kúpeľne.

Keramická dlažba od výmyslu sveta

Keramické dlaždice ponúkajú širokú paletu možností pre moderný interiérový dizajn. Ich rôzne tvary, veľkosti, farby a textúry dokážu napodobňovať vzhľad iných materiálov, ako je drevo, kameň alebo mramor, pričom si zachovávajú všetky výhody keramiky.

Pre tých, ktorí hľadajú esteticky atraktívne a zároveň praktické riešenie pre svoje interiéry, je keramika ideálna voľba.

S údržbou keramiky budete mať málo práce

Jednou z hlavných výhod keramických dlaždíc je jednoduchá údržba. Vylialo sa vám na ne červené víno? Deti vám už viackrát pokrstili rôzne povrchy škrabancami alebo vodou? V prípade keramiky budete mať pokoj. Tento materiál odoláva škrabancom, škvrnám a vode, takže ide o top krytinu do kúpeľne, kuchyne ale aj predsiene, kde zvyknú byť škvrny od topánok.

Ako sme už spomenuli vyššie, nehrozí ani rast plesní a baktérií. Keramika je hypoalergénna a nezachytáva prach. Samozrejme, pri pravidelnom upratovaní treba podlahu poriadne umyť. Náročnosť údržby závisí od typu povrchu.

Pokiaľ ide o lesklú svetlú dlažbu, stopy a nečistoty na nej bude viac vidno. Toto treba pri výbere krytiny dobre zvážiť. Ak máte malé deti či zvieratá, stavte na tmavšie farby. Výrazne si uľahčíte údržbu.

Aké nevýhody má keramická dlažba?

Kto má rád útulnú hrejivú atmosféru, sa možno s keramikou nebude priateliť. V porovnaní s drevom je chladná na dotyk, čo je nevýhoda v zimných mesiacoch. To však možno šikovne vyriešiť inštaláciou podlahového vykurovania či zútulnením mäkkými kobercami.

Ďalšími výzvami môžu byť tvrdosť dlažby a absencia pružnosti, čo môže byť nepríjemné pri dlhodobejšom státí alebo chôdzi. Napriek týmto nevýhodám však keramické dlaždice obľubujú mnohí dizajnéri i milovníci moderných interiérov. Jedinečný vzhľad a dlhá životnosť sa im jednoducho nedá odoprieť.

Inštalácia keramických dlaždíc svojpomocne?

Neodporúčame to. Položenie keramickej dlažby vyžaduje profesionálne zručnosti a precíznosť. Odborná inštalácia je zárukou, že dlaždice vám budú bez problémov slúžiť desiatky rokov.

My hovoríme keramike áno!

Keramika ponúka estetický vzhľad, funkčnosť, dlhú životnosť a nízke náklady na údržbu. Hoci môžu existovať určité výzvy, ako je chladný povrch alebo tvrdosť, existujú spôsoby, ako tieto problémy prekonať. Keď teda uvažujete o tom, či zvoliť keramické dlaždice, odpoveď je jasne kladná.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail