V Jarovciach vznikne projekt Opál

V Jarovciach vznikne projekt Opál

Mestská časť Jarovce patrí k najmenším bratislavským mestským častiam, ale ani tej sa nevyhýba prudký rast. K niekoľkým aktuálne rozpracovaným projektom sa môže čoskoro pridať ďalší: Opál Jarovce, ktorý do lokality prinesie nové bytové aj rodinné domy. Developerom je spoločnosť Ismont.

Projekt vznikne na severnom okraji Jaroviec, v rozvíjajúcej sa časti, ktorá nadväzuje na pôvodnú obec. V nedávnej minulosti tu vyrástli desiatky rodinných domov, ale aj niekoľko väčších projektov. Opál vyplní posledný veľký pozemok, oddeľujúci staršiu zástavbu od novej, čím sa Jarovce skompaktnia. Tak ako ostatné developmenty, aj tento bude nadväzovať na Jantárovú ulicu, hoci meno si vyslúžil pomenovaním po Opálovej ulici v novej časti štvrte.

Opál bude komponovaný ako kombinácia deviatich štvorpodlažných bytových domov pri hlavnej ulici a 21 dvojpodlažných viladomov zasunutých do pozemku, čím lepšie nadviažu na existujúcu zástavbu. Bytové domy spolu vytvárajú blok so zeleným dvorom s pobytovou funkciou, kým viladomy tvoria dva bloky, medzi ktorými vznikne akási pešia promenáda. Projekt má vzniknúť dvoch etapách.

V prvej etape, pozostávajúcej zo štvorice bytoviek a deviatich viladomov, vznikne celkovo 111 bytov (84 v bytových domoch a 27 vo viladomoch). V ponuke je viacero typov bytov, od jednoizbových po štvorizbové, medzi ktorými sa nachádza viacero jednotiek s netradičnou dispozíciou. Už časť dvojizbových bytov je riešená ako mezonet, ďalšie byty disponujú podkrovnými priestormi, ktoré sú v niektorých štvorizbových bytoch riešené ako „herňa“.

Špecifikom Opálu sú však byty work&live, ktoré prepájajú menší obchodno-kancelársky priestor s bytom, čo je bývanie určené pre malých podnikateľov a živnostníkov, ktorí môžu svoje podnikanie riešiť priamo v rámci bytu. Tieto jednotky majú otvorený parter do hlavnej ulice, čo vytvára potenciál pre vznik malých obchodov, dielní alebo ateliérov. V rámci Bratislavy ide o pomerne nový koncept.

Byty sú ponúkané v štandarde aj ako holobyty, úroveň je celkom dobrá – všetky byty majú stropné chladenie aj kúrenie, predprípravu na exteriérové žalúzie, developer ponúka za príplatok aj služby interiérovej architektky. Napriek tomu, ceny nie sú také vysoké a pri niektorých bytoch vychádzajú aj pod úrovňou 2-tisíc eur za meter štvorcový (ako holobyt), čo je priemerná cena nehnuteľností v Bratislave (vrátane starých bytov). Ide o daň na lokalitu, spojenie Jaroviec s inými časťami mesta by sa však mohlo zlepšiť po dokončení aktuálne budovaných častí diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7. Predaj je už spustený.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail