Výhody kúpy bytu v developerských projektoch

Výhody kúpy bytu v developerských projektoch

Premýšľate nad tým, že by ste sa konečne presťahovali do vlastného hniezdočka? Ide o skutočne veľký krok, takže vopred treba zhodnotiť všetky dostupné možnosti a premyslieť si, čo vám prinesie najviac výhod. Mladí ľudia majú často dilemu a nevedia sa rozhodnúť, či je lepšie kúpiť si starý byt a prerobiť ho, alebo sa nasťahovať do úplne nového. V tomto článku vám priblížime, aké výhody vám prinesie kúpa bytu v developerskom projekte.

Odvrátená stránka starších bytov

Všetkým by malo byť jasné, že paneláky, ktoré boli postavené v 60. rokoch minulého storočia sú opotrebované a pomaly, ale isto strácajú na svojej životnosti. Samozrejme, že po toľkých rokoch na mnohých z nich prebehli rôzne rekonštrukčné práce, no stále je veľa takých, ktoré sú v pôvodnom stave. Treba si uvedomiť, že životnosť starých panelákov závisí od stavu obvodového plášťa a nosnej konštrukcie. Roky plynú a na ich opotrebovanie vplývajú vonkajšie faktory, ako je zatekanie vody, ktoré je príčinou vzniku korózie, trhlín a opadávania omietky.  

Sporný je aj stav výťahov. Samozrejme, že ich bezpečnosť by mali pravidelne kontrolovať revízori, ale dá sa na to úplne spoľahnúť? Spomeňme si na minuloročnú tragédiu, kedy sa v Bratislave zrútil výťah, v ktorom bola mamička s bábätkom. Na internete nájdete veľa dostupných informácií, že kočík v tom výťahu nemal čo robiť a že pravidelne sa vykonávali revízie, no to nič nemení na tom, že po technickej stránke bol na tom výťah biedne

Bezpečnosť mnohých výťahov na Slovensku je teda sporná a často majú na tom podiel aj samotní obyvatelia, ktorí odmietajú investovať do nových…až kým nedôjde k nešťastnej nehode.

Kvalitu bývania v starom paneláku ovplyvňujú aj ďalšie faktory – stav vodovodných potrubí, rozvodov, balkónov, spoločných priestorov. Aj keď vás môže zlákať nižšia cena takého bytu, do budúcna treba rátať s opravami a rekonštrukciami, ktoré stoja nemalé peniaze a taktiež vás na isté obdobie oberú o komfort.

S novým bytom nebudete nič podobné riešiť

Bývanie v developerskom projekte prináša veľa výhod. Prvou z nich je zdravé a čisté prostredie, žiadna vlhkosť, plesne, mikroorganizmy, keďže bytové aj spoločné priestory sú nové. Nové stavby sú navrhnuté tak, aby obyvateľom poskytli priaznivé podmienky na život a na ich výstavbu sa využívajú najmodernejšie technológie, ekologické postupy a prvotriedne materiály.

Aj Ismont zastáva túto filozofiu, preto využívame systém automatického riadeného vetrania, ktorý je zárukou, že vzduch bude čistý. Žiadny prach, zápach, nečistoty či mikroorganizmy spôsobujúce zdravotné problémy. Benefitom riadeného vetrania je funkcia spätného získavania tepla, čo znamená, že ušetríte aj za energiu spotrebovanú na vykurovanie. 

Bývanie podľa vašich predstáv

Vo väčšine prípadov sa byty v developerských projektoch predávajú už v predpredaji a keď objekt stojí, už sú vypredané. Toto si zapamätajte, ak do budúcna zvažujete kúpu takéhoto bytu. No a je na vás, či si kúpite holobyt, ktorý si neskôr zariadite sami, presne podľa vašich predstáv, alebo si vopred vyberiete dizajn kúpeľne, kuchynskej linky, podláh a obkladov v súlade s vašimi dizajnovými preferenciami.

Pokojná lokalita

Faktom je, že mestá sú väčšinou už kompletne zastavané, takže nové developerské projekty vyrastajú v tichých a pokojných oblastiach. Ľudia hľadajúci dlhodobý únik z typického mestského života si prídu na svoje. Všetci ocenia aj bezproblémové parkovanie či už v exteriéri alebo v podzemnej garáži. Ak bývate v centre alebo v jeho tesnej blízkosti, veľmi dobre viete, čo je to každý večer hľadať voľné parkovacie miesto. Aj z tohto pohľadu je komfortnejšie mať byt v novostavbe. 

Výhody v kocke

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail