Wellness doma v kúpeľni? S týmito 5 smart vychytávkami áno!

Wellness doma v kúpeľni? S týmito 5 smart vychytávkami áno!

Ešte donedávna kúpeľňa každého človeka slúžila na hygienu. Na čo iné by aj bola, že? No, moderné technológie si nás hýčkajú tak, že v kúpeľni si už podaktorí relaxujú ako v luxusnom wellness centre. Napríklad vďaka týmto vychytávkam, ktoré môžete mať aj vy.

zdroj: Image by freepik

LED osvetlenie, ktoré sa naladí na váš denný rytmus

Vďaka LED technológii si môžete v kúpeľni vytvoriť osvetlenie presne podľa vašich potrieb. Cirkadiánne funkcie dokážu simulovať prirodzený denný cyklus a pomáhajú tak regulovať biorytmy. Ráno vás naštartuje svieže studené svetlo s vyššou intenzitou, večer sa automaticky prepne do teplejších a tlmenejších tónov pre lepší odpočinok.

Náladové osvetlenie zas umožňuje jednoducho si navoliť svetelné scény podľa aktivít. Keď sa líčite a potrebujete vidieť každý detail, zapnete si jasné prirodzené svetlo. Keď nadíde čas na kúpeľ, na scénu príde tlmené relaxačné svetlo. Senzory pohybu navyše dokážu zabezpečiť diskrétne nočné osvetlenie bez toho, aby ste museli hľadať vypínač.

Digitálne sprchy s presnými nastaveniami

Digitálne sprchové systémy, to je niečo pre rozmaznaných! Prostredníctvom intuitívnych ovládacích panelov alebo dokonca mobilnej aplikácie si môžete nastaviť presne požadovanú teplotu, prietok a typ prúdu vody.

Systém si zapamätá vaše preferované nastavenia a jedným tlačidlom ich kedykoľvek zapne. Zabudované termostatické batérie zabezpečia stabilnú teplotu bez nepríjemných výkyvov. Samozrejmosťou sú aj bezpečnostné poistky proti obareniu.

Automatické napúšťanie vane na diaľku

Na čo? No predsa, aby ste šetrili čas a rovno vhupli do hrejivého bublinkového kúpeľa. Moderné vane disponujú diaľkovým ovládaním, ktoré výrazne zvyšuje pohodlie. Cez mobilnú aplikáciu alebo diaľkový ovládač si môžete spustiť napúšťanie vane na požadovanú teplotu a výšku hladiny ešte pred príchodom do kúpeľne.

Príjemný kúpeľ si tak viete vychutnať hneď, bez čakania. Automatická regulácia udržiava nastavenú teplotu vody počas celého kúpeľa. Nechýbajú ani bezpečnostné senzory hladiny, ktoré zabránia vytekaniu vody.

zdroj: Image by freepik

Inteligentné toalety pre vyšší komfort a hygienu

Kto by to bol povedal, že na toalete sa raz budete cítiť komfortnejšie ako na gauči. Hoci ide o chúlostivú tému, inovácie sa nevyhýbajú ani záchodom. Vyhrievané sedadlo, automatické zdvíhanie a sklápanie veka či bezdotykové splachovanie sú funkcie, ktoré by ste možno od toalety nečakali. Tí, si ktorí na nej bez problémov posedia aj hodinu, ich rozhodne ocenia.

Najvyspelejšie modely ponúkajú dokonca integrovanú bidetovú funkciu s nastaviteľnou tryskou a sušením. Samočistiace schopnosti s antimikrobiálnou úpravou zabezpečia vysokú úroveň čistoty bez námahy. A ak potrebujete použiť toaletu v noci, nemusíte si trýzniť oči stropným svetlom, ktoré vás oslepí. Postačí jemné nočné osvetlenie integrované priamo v mise.

zdroj: Image by mrsiraphol on Freepik

Užívateľské profily a ovládanie hlasom

Skutočne smart kúpeľne ponúkajú možnosť vytvoriť si individuálne užívateľské profily. Vďaka nim si môže každý člen vašej domácnosti uložiť svoje preferované nastavenia kúpeľňových zariadení, ktoré sa aktivujú automaticky po identifikácii konkrétnej osoby.

Inteligentný systém jednoducho spustí vaše požadované parametre osvetlenia, sprchy či vane. A ovládať tieto funkcie môžete aj pohodlne hlasom cez smart asistentov ako Google alebo Alexa.

Technológie dokážu premeniť obyčajné umývanie na luxusný spa zážitok, ušetriť vodu a energiu, uľahčiť starostlivosť o čistotu, zlepšiť bezpečnosť a v neposlednom rade aj esteticky skrášliť celý priestor. Pripravte sa, že to bude ešte premakanejšie. Budúcnosť je tu.


Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail