Zrekonštruovali sme onkologické oddelenie trnavskej nemocnice

Zrekonštruovali sme onkologické oddelenie trnavskej nemocnice

Fakultná nemocnica v Trnave má vynovené priestory onkologických ambulancií. Podľa prednostu onkologickej kliniky Mariána Streška sú moderné priestory predpokladom pre lepšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti onkologickým pacientom.

Klinika má teraz k dispozícii štyri samostatné onkologické ambulancie s recepciou, ktoré dokážu denne vybaviť 120 pacientov. K dispozícii sú aj priestory s dvadsiatimi lôžkami na podávanie chemoterapie, vynovené sú aj čakárne, celý priestor je klimatizovaný.

Prednosta kliniky Marián Streško povedal, že všetky ambulancie budú obsadené lekármi. Rekonštrukcia priestorov pomohla zmodernizovať aj systém práce s pacientom.

„Každý pacient sa bude môcť objednať k svojmu lekárovi na konkrétny termín. Chceli by sme prejsť na stopercentné objednávanie pacientov,“ povedal.

Každá z ambulancií denne vybaví približne 30 pacientov.

Rekonštrukčné práce prebiehali vďaka ústretovosti stavebnej firmy od marca do mája prevažne po ordinačných hodinách a cez víkendy.

Spoločnosť ISMONT si podľa jej majiteľa a konateľa Ivana Slíža pomocou nemocnici v hodnote 100 tisíc eur pripomína 10. výročie od svojho založenia.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail