Ubytovanie v guli na strome? Vitajte v kanadskom Free Spirit Spheres

Ubytovanie v guli na strome? Vitajte v kanadskom Free Spirit Spheres

Ak vás omrzelo obyčajné ubytovanie v tradičných hoteloch a chcete zažiť jedinečnú dovolenku, mali by ste vedieť o kanadskom Free Spirit Spheres. Návštevníci tu spia v guliach zavesených na stromoch a odchádzajú zo slovami, že ide o najunikátnejšie ubytovanie na svete v dokonalom spojení s prírodou.

zdroj: Image by freepik

Ktorý dospelý človek v detstve netúžil po domčeku na strome? Vo Free Spirit Spheres sa tento sen mení na realitu. Ubytovanie vás chytí za srdce ihneď, ako sa k nemu priblížite. Tieto tri domy guľovitého tvaru, nachádzajúce sa v dažďovom pralese na západnom pobreží kanadského ostrova Vancouver, ponúkajú dovolenkárom jedinečné miesto, kde môžu od všetkého utiecť, meditovať a obnoviť kontakt s prírodou.

Ku krásne a výnimočnosti týchto pôsobivých stavieb prispieva aj to, že sú navrhnuté tak, aby boli čo najviac udržateľné. Návštevníci sa majú na výber z troch gúľ Eryn, Melody a Luna.

Guľa Melody

Ako prvú sme si vzali na mušku guľu Melody, ktorá je vyrobená zo žltého sklolaminátu. Z vonkajšej strany ju zdobia maľby vtákov a hudobných nôt. Ako majiteľ uvádza na svojom webe, Melody je ideálnym ubytovaním pre hudobníkov, spisovateľov a všetkých umelcov, ktorí hľadajú inšpiráciu na tvorenie.

Hostia sa ku guli dostanú po krátkom mostíku a malom točitom schodisku. Jej interiér z čierneho orecha pripomína otvorenú obývačku. Dostatok svetla zabezpečuje 5 okien (vrátane strešného), aby sa človek necítil príliš stiesnene. Hostia tu majú všetko potrebné – malé umývadlo, skrinky s riadom, filrovanú vodu a vybavenie na prípravu čaju a kávy.

Melody má lavicové sedadlá pod veľkými oknami a dva stoly, ktoré sa dajú sklopiť na vytvorenie pracovnej plochy. Posteľ sa vysúva zo zadnej steny a pohodlne sa na nej vyspia dve osoby. O príjemné teplo sa stará elektrické vykurovanie na stene a na vytvorenie intímnej atmosféry slúži nastaviteľné osvetlenie. Je elektricky vyhrievaná pomocou termostatu na stene. Prebúdzať sa tu ráno na spev vtákov, je jedna báseň.

Guľa Eryn

Eryn je ďalšia ručne vyrobená guľa, no od Melody sa líši tým, že je zhotovená zo smreka Sitkanského. Aj toto ubytovanie má 5 okien a hostia sa doň postajú po vyvýšenom chodníku. Bez problémov sa tu vyspia dve dospelé osoby, avšak posteľ nie je práve najväčšia. V podkroví guli Eryn sa môže vyspať aj tretia osoba, avšak musí vážiť do 75 kg.

Eryn má malé umývadlo a malú chladničku, pult, pohovku, skrinky s riadom, filtrovanú vodu a taktiež príslušenstvo na prípravu čaju i kávy. Samozrejmosťou je elektrické vykurovanie a nechýbajú ani reproduktory pre tých, ktorí si chcú doniesť vlastné hudobé zariadenia.

Guľa Luna

Poslednou guľou je Luna, ktorá návštevníkov poteší luxusnejším dizajnom. Ide o spojenie toho najlepšieho prechádzajúcich dvoch gúľ. Luna má na ľavej strane pod jedným veľkým oknom stôl a pozdĺž zadnej steny sa nachádza komfortný priestor na sedenie v štýle lounge. Pod veľkým oknom na pravej strane je ďalšia lavica. Obdĺžniková dvojlôžková posteľ je cez deň prichytená k stropu a večer sa spúšťa pomocou elektricky ovládaného hydraulického zdvíhacieho systému.

Luna je pohodlná a útulná vo všetkých ročných obdobiach vďaka dvom otvárateľným oknám a elektrickému vykurovaniu. Je vybavená filtrovanou vodou a skrinkami so základným riadom a všetkými potrebami na prípravu čaju a kávy. Aj tu sa nachádza kvalitný systém reproduktorov. No a keď príde na volanie prírody, hostia môžu využiť elektrickú záchodovú prístavbu.

Majitelia mysleli aj na dostatočnú hygienu, hostia nemusia hľadať jazero či potok. Ubytovacie zariadenie Free Spirit Spheres má kúpeľňu s tečúcou vodou, ktorá sa nachádza pár desiatok metrov od Luny.

Zaujímajú vás ďalšie jedinečné hotely? Prečítajte si aj náš článok TOP 5: Nezvyčajné ubytovacie zariadenia, ktoré lákajú tisíce ľudí.

Newsletter

Prihláste sa
pre odber noviniek

Nezmeškajte novinky o našich projektoch

Zadajte váš e-mail